Willys Super Jeep 6x6

    Při brouzdání na internetu jsem narazil na pro mne dosud neznámou variantu "jeepu". Jedná se o variantu 6x6, která se používala jako nosič pro dělo, nebo jako sanitní verze. S pásovým podvozkem na zadní nápravě pro použití v zimních podmínkách. Tuto variantu jsem si nemohl nechat ujít a tak padlo rozhodnutí o novostavbě. Nabyté zkušenosti s prací s tenkým plechem z plechovek od piva určily výchozí materiál. Při pohledu na mé staré modely, tvořené ze čtvrtky, je vidět nehezký povrch, daný vlastnostmi materiálu, nepochybně podpořený skutečností, že modely jsou malované štětcem a ne stříkané. Podklady ke stavbě poskytla velmi hezká stránka http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?116995-Willys-Super-Jeep-6x6. Začal jsem stavbou šasí, vyřezáním z kuprextitu, pružiny jsou z pásků plechu.

 

   Následovala nástavba, vše lepeno vteřiňákem, polstrování sedadel jsou zčásti  polyuretanové odlitky v ložné části z moduritu.

    Maska je upravený odlitek ze zaformované masky Willyse od jisté firmy jejíž maska mi přišla nejvěrnější. Později se mi podařilo sehnat stavebnici od Hellera, která obsahuje snad nejlépe zpracovanou masku, co jsem kdy ve stavebnicích 1/72 viděl. Bohužel pozdě a již jsem ji nechtěl měnit.

    Řadicí páky a volant z drátků, dělá se to blbě, ale nic lepšího jsem zatím nevymyslel.

    Pro oživení jsem se pokusil vystrouhat a následně odlít i motor. Kola a diferenciály jsou odlévané z resinu.

 

    Barvení a patinování, opět moje noční můra, a následné zasazení do terénu. Podložka překližka, standardního rozměru do vitrínky, pokrytá hmotou DAS terakota, tráva, kameny různé rostlinky a barvený sisal, vodní hladina z resinu Crystal Clear. Drobné vlnky, které jsem vytvářel se vždy perfektně rozlily do ztracena. Tvořil jsem je do zblbnutí až jsem šel spát, když už to vypadalo, že vydrží, ale ráno byla hladina jak zrcadlo. Vlnky jsem pak dodělával lepidlem Clear epoxy.


 
Domů Dopravní prostředky polní zdravotní služby Galerie modelů